Viktoriin "Missioon piim" 31. мая Eevi Tüüna

Nurme Kool osales koduõppe ajal Eesti Piimandusmuusemi viktoriinil "Missioon piim".

Nurme kooli 1.-5. klassi õpilased võtsid osa  Järvamaa piimandusmuuseumi korraldatud haridusprogrammist  Missioon Piim. Piimandusmuuseumi kodulehel  alustati  Piimandusmuuseum  sarjaga #lugemistund, mis oli  pühendatud armsatele eelkooliealistele ja algklassi lastele, kes olid eriolukorra tõttu kodus tarkust omandamas.
Koostöös  muuseumipedagoogi Tiinaga toimusid Kätlin Vainola raamatu Missioon Piim peatükkide lugemistunnid videoformaadis.
Nurme kool oli piima, piimasaaduste tootmist ja piima tähtsust avastamas 11. maist kuni 29.maini. Projekti Nurme koolis viisid läbi õpetajad Maire Kaju ja Veve Kallasaru. Programmi edukaks läbimiseks sai lõimida eesti keele, tööõpetuse, kunstiõpetuse ja loodusainete tunde. Õpilastel oli tore jälgide õppematerjali tädi Tiina lugemise järgi, vastata meie kooli õpilastele  kohandatud teemakohastele küsimustele ja kinnistada õppematerjali joonistuste ja meisterdamiste kaudu. Enamus õpilastest ja lapsevanematest pidas missiooni pingele vastu ja läbisid seiklusrikka teekonna  edukalt. Läbitud teekonda jäävad meenutama arvukad ilusasti kujundatud vastuste lehed, joonistused ja meisterdused. Suur tänu osalejatele!

Valik Nurme kooli õpilaste loovtöödest

Koostas Maire Kaju